11. –23. jaanuar 2024

Tee endale juhendajate abiga uus veebileht!

Kodulehe tegemine on lihtne ja lõbus, kui sul on õiged tööriistad ja abistavad juhendajad.

Osale õpinädalal ja saad selgeks, kuidas teha ise WordPressi kodulehte ja e-poodi!

Liitu kodulehe tegemise õpinädala ootelistiga ja saa eripakkumine!

Järgmine kodulehe tegemise õpinädal toimub jaanuaris 2024.

Rohkem kui 1000 tehtud
kodulehte ja e-poodi

Koolitustel on osalenud enam
kui 8000 inimest

Ligi 250 tundi reaalajas toimunud koolitusi

Õpinädalatel on osalenud ligi 8000 inimest

Õpinädalad on saanud alguse 2022 aastal Proua Eksperdi ja Veebimajutuse ühisest projektist, mille varasem nimi oli “Kodulehe tegemise väljakutse”. 

“Koolitustel on mõnus kogukond ning saab omavahel tuge pakkuda ja abistada.

Kindlasti soovitan ka edaspidi osaleda kõigil, kel vähegi soovi endale ise luua koduleht või täiustada olemasolevat 🙏❤😊

Liisa Sildmaa

Kõige kasulikum on see, et hakkasin ise tegema oma lehte. 

Ise tehes on oodatava tulemiga lähedasem ühendus ja saan jooksvalt muuta, luua uut ja katsetada 😍

Anneli Pille

Koduleht sai teisel katsel valmis ja see õppeprotsess step-by-step oli nii super. Nii nagu paljude puhul, oli ka minul hirm, et ma ei saa sellega hakkama.

On ikka väga hea tunne, kui näed tulemust.

Aili Püks

Miks tasub osaleda?

Liiga palju põhjuseid, et osaleda ja mitte ühtegi vabandust, et asja edasi lükata. 

Koolitused

Õpinädalaga ühinedes saad ligipääsu koolitusvideotele ja juhendid, kus näitame samm-sammult, kuidas veebilehte ehitada. 

Õpi oma tempos kodust lahkumata. Pole vaja kindlal kellaajal kohal olla, saad õppida just siis kui sul on vaba aeg!

Auhinnad

Igal päeval üks konkreetne ülesanne, mis aitab sul lehega edasi liikuda. Näitame ja aitame sul ülesanded ära teha!

Kõikide vahel, kes ülesanded ära teevad loosime väärtuslikke auhindu. Kes teeb, see jõuab!

Kohtumised

Reaalajas veebikohtumised 
Kodulehe tegemise õpinädalal on kokku reaalajas toimuvat veebikoolitust. 

Samuti on sul võimalus küsida juhendajate käest abi privaatses õpigrupis

Liitu kodulehe tegemise õpinädala ootelistiga ja saa eripakkumine!

Järgmine kodulehe tegemise õpinädal toimub jaanuaris 2024.

Õpinädala koolitajad ja meeskond

Marika Juusu, koolitaja

Marikal on üle 20 aastase kogemust müügi- ja turundusevaldkonnas. Koostöös Veebimajutusega on ta korraldanud kodulehe tegemise koolitusi, milles on osalenud ligi 8000 inimest. Tal on eriline rõõm näha, kuidas isegi need, kes peavad end IT-s võhikuteks, suudavad luua ägedaid veebilehti.

Janika Mõru, assistent

Janika on kodulehe tegemise õpinädala assistent, kes hoolitseb selle eest, et kõik sujuks. Janika on ka ise varem samasugustel õpinädalatel osalenud, seetõttu teab ta täpselt, kuidas asjad osalejate jaoks võimalikult mugavaks teha!

Hanna Kriiska

Olen andmekaitse ekspert ja entusiast ning olen läbinud ka TalTechis koolitused “Eksperdi tasandil andmekaitsespetsialist (DPO)” ning “Andmekaitse meistriklass”.

Olga Püss, Veebimajutusest

Olga Püss töötab Veebimajutuses IT-projektijuhina, kus tal on aastatepikkune kogemus klienditoe alal. Õpinädalal jagab Olga praktilisi juhiseid, kuidas kasutada Veebimajutuse iseteenindust, ja viib läbi kolmapäevase live-ülekande, kus keskendub veebilehe turvalisusele.

Õpinädala koolitajad ja meeskond

Marika Juusu, koolitaja

Marikal on üle 20 aastase kogemust müügi- ja turundusevaldkonnas. Tal on eriline rõõm näha, kuidas isegi need, kes peavad end IT-s võhikuteks, suudavad luua ägedaid veebilehti.

Külalised

Muide, õpinädalatele kutsume külla ka teisi eksperte. Meil on käinud külas UI ja SEO spetsialistid jpt. Õpinädalal osaleb ka suurte kogemustega WordPressi ekspert Teet Bergmann, Veebimajutusest.

Olga Püss, Veebimajutusest

Olga Püss töötab Veebimajutuses IT-projektijuhina. Olga jagab praktilisi juhiseid, kuidas kasutada Veebimajutuse iseteenindust ja näitab, kuidas muuta veebileht turvaliseks.

Janika Mõru, assistent

Janika on kodulehe tegemise õpinädala assistent, kes hoolitseb selle eest, et kõik sujuks. Janika teab, kuidas muuta õppimine ja tegutsemine mõnusaks!

“Mina jäin õpinädalaga väga rahule. Ma küll ei jõudnud osaleda kõigil kokkusaamistel, kuid ma kuulasin endale sobival ajal need järgi ja hoidsin järge veebikooli loengutel. 🤓

Ma olen väga tänulik ja positiivselt üllatunud, et ma suutsin ise endale kodulehe luua.

Ma olen elus lasknud endale teenusena kodulehte luua ja maksnud selle eest tuhandeid ning nüüd sain ma põhimõtteliselt “kommiraha” eest endale sellise kodulehe, mida sisimas soovinud olen.

Kodulehe tegemine tundus mulle alati millegi sellisena, mida ma kindlasti kunagi teha ei oska, aga suutsin endale vastupidist tōestada. 🥳

Greete Jalast

Minu jaoks oli kogu see koolitus kasulik. Olen jõudnud nullist ikka kõvasti kõrgemale ja koduleht on juba täiesti kodulehe moodi. 🙏

Kõik, mida õpetasite, oli arusaadav ja teostatav. 🙂

Nädalaga saab informatsiooni nii palju, et pea võib plahvatada ja öösel magada ei saa, kuna mõtteid tekib nii palju. 😅

Elina Jürisaar

Minu jaoks oli kasulik kõik, mis puudutas tasuta tööriistu 🙂 ja videojuhendeid oli mugav kasutada, järele vaadata ja vajadusel pausile panna.

Ann Täpp

puks sai leht laivi. Sain parema ülevaate, kuidas oma leht turvalisemaks muuta ja milliseid pluginaid eelistada.

Soovitan kindlasti kõigile koolitust, sest lihtsam, kiirem ja tõhusam on sellisel viisil kodulehe tegemine selgeks saada ja teadmised värsked hoida, kui lõputult ise pusima jääda. Lisaks on koolitajad väga sõbraliku ja lahke suhtumisega!

Inga Eglit

Võta meiega ühendust!

Küsimused & vastused

Loodame, et siit leiad vastused oma küsimustele. Kui sinu küsimust siin ei ole, siis palun anna meile sellest teada. Väga suur tõenäosus, et peale sinu, huvitab ka teisi sama küsimus. 

Väga hea, et küsid.

Oleks hea, kui sul on olemas nägemus sellest, milline saab olema sinu uus koduleht.

Teiseks, valmista ette (osaliselt) tekstid ja fotod, mida kodulehel soovid kasutada.

Kas juba tundub liiga palju? Ära muretse! Oleme valmistanud sulle ette põhjalikud juhendid, mille abil saad iseseisvalt need esimesed sammud ära teha. 

Õpinädala jaoks loome privaatse Facebooki grupi, seal toimuvad kõik live-koolitused, leiad sealt ülesanded ning saad küsida 24/7 abi. 

Õpinädala koolitused leiad aga Veebikoolist. Pärast õpinädalale registreerumist saad kinnituskirja, kus on nii privaatse Facebookiga liitumise link, kui ka info selle kohta, kuidas saad ligi õppematerjalidele. 

Õpinädala raames ehitad kodulehe valmiskujunduse peale, mida saad vastavalt enda soovidele kohandada.

Lihtsama kodulehe võid saada valmis nädalaga, isegi kui sa pole varem WordPressiga kokku puutunud. Kõige rohkem võtab tavaliselt aega planeerimine ja kodulehele tekstide kirjutamine ning sobivate piltide leidmine.

Tänu chatGPT-le valmivad aga veebitekstid oluliselt kiiremini!

Õpinädala materjalide läbimine võib võtta aega kaks kuni kolm tundi päevas.

Kuna õpinädala jooksul saad küsida abi privaatses Facebooki grupis, siis ei pea sa takerduma, vaid saad kodulehe tegemisega kiiremini edasi liikuda.

Iseseisva töö peale kuluvat aega on keeruline prognoosida, see sõltub sinu õpikiirusest ja ambitsioonidest.

Koolitusvideod ja materjalid on sinu jaoks kättesaadavad kuni õpinädala lõpuni.

Premium-paketiga on järelvaatamine kuni 6 kuud. 

Loosimine toimub iga päev nende vahel, kes teevad ära ülesanded. Peaauhinna loosime välja kõige aktiivsemate osalejate vahel. Loosirattas on Veebimajutuse poolt tasuta majutusteenust, väärtuses 690 eurot, ligipääs põhjalikule e-kursusele ja litsentsid tasulistele WordPressi teemadele ja pluginatele.

Kuigi WordPress sisuhaldustarkvara on tasuta, siis mõned kulud siiski kodulehe tegemisega kaasnevad.

Esiteks on sul vaja kuhugi majutada oma uus koduleht. Majutusteenuse hinnad on Eestis suhteliselt samal tasemel. Kõige tuntumad majutusteenuse pakkujad on Veebimajutus ja Zone.

Kodulehe väljakutsel näitan Veebimajutuse iseteenindust. Sul on võimalus 3-kuuks tasuta endale majutus tellida ja soovi korral saad hiljem alati ümber kolida. Kolimisega aidatakse sind, seega sinu jaoks see mingit olulist lisatööd see ei tekita.

Majutusteenuse hinnad on 5–15 € / kuus, sõltuvalt paketist mida kasutad.

Teiseks võib sul kodulehe ehitamisel vaja minna mingeid funktsioone, mis on tasulised. Selleks on WordPressil olemas tasulised pluginad, hinnad on keskmiselt 10–50 eurot. Üldiselt saab enamus asju tasuta tehtud, ja keskmisel veebilehel pole vaja pluginaid juurde osta.

Kolmandaks kodulehe parandused. Kuna WordPress on tasuta sisuhaldustarkvara, siis satub see ka rünnakute alla. Kui lehega midagi juhtub, võib sellega kaasneda vajadus spetsialisti teenuse järgi. Kui kasutad aga oma lehel turvapluginaid, mida väljakutsel tutvustame, siis ei pea sa üldjuhul ohtu kartma.

Kui sinu küsimust siin ei ole, siis palun anna meile sellest teada. Väga suur tõenäosus, et peale sinu, huvitab ka teisi sama küsimus.